طلای سبز | شیر و دوغ شتر ساربونا ,شیر شتر, دوغ شتر, چای به
1

شیر و دوغ شتر و دیابت

به گزارش شفا آنلاین،استادیار پژوهشی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه شمال شرق کشور گفت: این شیر به دلیل دارا بودن پپتیت های (پروتئین های ریز) شبه انسولینی خاصیت ضد دیابتی دارد .
دکتر سعید زیبایی افزود: در مدت سه سال در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در قالب چهار پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا این موضوع بررسی و بر روی موشها، آزمایش و به اثبات رسید.
وی گفت:بر این اساس به مدت سه ماه روزی نیم لیتر شیر به گروه نمونه که مبتلا به دیابت بودند داده شد و طی این آزمایش تاثیر بارز این شیر در کنترل دیابت بروز یافت.
رئیس هیات مدیره انجمن علمی شتر ایران گفت : در این آزمایش تاثیر این شیر بر کنترل دیابت حتی در مصرف کنندگان انسولین مشخص شد به گونه ای که میزان تولید انسولین را در بدن بالا می برد و در مقابل قند خون را کاهش می دهد.
این محقق افزود : همچنین این شیر در ترکیب با برخی گیاهان دارویی مورد آزمایش قرار گرفت و تاثیر قابل توجه آن بر روی درمان و کنترل برخی بیماری ها مشخص شده که به زودی نتایج آن ارائه می شود.
دکتر زیبایی گفت : شتر حیوانی است که تمامی محصولات حاصل از آن قابل مصرف در طب سنتی و درمان بیماری های مختلف است در واقع این دام محصولات ارگانیک و فراسودمندی تولید می کند که جنبه درمانی دارد و هم در دنیا و هم طی بررسی ما در کشور به اثبات رسیده است.
رئیس هیات مدیره انجمن علمی شتر ایران افزود : از سویی این حیوان بسیار مقاوم در برابربی آبی و خشکی و شرایط سخت است و به نوعی دامی اقتصادی و مقاوم است که متناسب با شرایط اقتصاد مقاومتی هم می باشد و می تواند اشتغال پایدار بویژه در مناطق محروم ، روستایی و دچار بحران خشکسالی ایجاد کرده که منجر به آبادانی مناطق بیابانی و روستایی شود.

نظر بدهید