طلای سبز | شیر و دوغ شتر ساربونا ,شیر شتر, دوغ شتر, چای به
1

اخبار تازه از شیر شتر

خاصیت ضد میکروبی لیپید های شیر شتر نسبت به شیر سایر حیوانات بیشتر و آنتی اکسیدان قوی تری دارد . این شیر خاصیت دارویی داشته و غذا نیز محسوب میشود .
شیر شتر نسبت به شیر گاو حاوی ۵برابر پتاسیم و ویتامین ۴ , C برابر سدیم و ۳ برابر کلسیم و منیزیم و مقدار بیشتری اسیدهای چرب غیر اشباع ، پروتئین ، کلر و اسید فولیک بوده و آغوز آن سرشار از آنتی بادی ها و ترکیبات ضد سرطانی است .
شیر شتر از نظر ویتامینها بسیار غنی بوده و ویتامینهای B1 و B2 به حد وفور در شیر شتر وجود داشته و ویتامین B12 آن بین ۳٫۲ تا ۹٫۳ واحد بین‌المللی می‌باشد . از آنجایی که این شیر از نظر ویتامین C نیز بسیار غنی است در مناطق کویری که سبزیجات و میوه نادر است بسیار مفید می‌باشد و در نهایت می‌توان از آن به عنوان یک وعده غذایی کامل برای انسان نام برد .
چربی و لاکتوز آن نسبت به شیر گاو کمتر و انسولین آن بیشتر است و همین ویژگی موجب شده گزینه مناسبی برای افراد دیابتی ، رژیمی و حساس به لاکتوز باشد .
شیر شتر برای درمان آب آوردگی مفاصل ، یرقان ، بیماری های طحال ، سل ، ترمیم زخم ها ، تنگی نفس یا آسم ، کم خونی و بواسیر بسیار مفید است و دارای خاصیت لاغر کنندگی بوده و یک غذای رژیمی است . تحقیقات نشان داده است که پادتن های موجود در شیر شتر برای غلبه بر بیماریهایی نظیر سرطان ، ایدز ،آلزایمر و هپاتیت C نیز مفید است .
شیر شتر از لحاظ ساختار شباهت زیادی به شیر انسان دارد و به همین دلیل بسیار مناسب برای مصرف انسان میباشد و مصرف آن باعث تقویت سیستم ایمنی و دفاعی بدن میشود .

جام جم آنلاین : شیر شتر می تواند تازه ترین غذای نجات بخش باشد که در فروشگاه های اروپا و امریکا عرضه شود.
سازمان ملل متحد درخواست کرده است شیر شتر به جهان غرب فروخته شود زیرا این مایع از نظر ویتامین هایB و C غنی است و میزان آهن آن ۱۰ برابر آهن شیر گاو است .
شیر شتر که اندکی شورتر از شیر گاو است در جهان عرب مشتریان فراوانی دارد و برای تولید پنیر مناسب است .
تحقیقات نشان داده است شیر شتر علاوه بر مواد معدنی و ویتامین های فراوان ، آنتی بادی هایی دارد که می تواند در مبارزه با بیماری هایی مانند سرطان ، بیماری ایدز و ویروس آن ، آلزایمر و هپاتیت C به انسان کمک کند . تحقیق در این باره ادامه دارد که آیا شیر شتر می تواند در کاهش آثار انواع بیماری قند و بیماری های قلبی تاثیر داشته باشد . سازمان خواربار و کشاورزی ، فائو (وابسته به سازمان ملل متحد) ، می خواهد تولیدکنندگان در کشورهایی از موریتانی گرفته تا قزاقستان شروع به فروش شیر شتر به غرب کنند .

به گزارش خبرگزاری الاخبار الاسلامیه : شیر شتر برای تقویت عضله قلب کودکان و جلوگیری از ابتلا به بسیاری از سرطان ها مفید است .
خانم دکتور سیدات عبدالمجید عضو هیئت علمی دانشکده علوم پایه شهر دمام عربستان در پژوهش خود استفاده از شیر شتر در وعده های غذای روزانه را برای درمان زخم معده و بیماری های سرطانی خواستار شد .
وی در پژوهش خود تاکید کرد : آخرین مطالعات علمی نشان می دهد شیر شتر یک شیوه درمان مفید برای مداوای زخم اثنی عشر و جلوگیری از ابتلا به سرطان است .
این مجله افزود: در شیر شتر پروتئین ویژه ای وجود دارد که نقشی مشابه هورمن انسولین دارد که در هر لیتر شیر ۴۰ واحد از آن یافته می شود، این پروتئین میزان کلسترول خون را کاهش داده و مانع تصلب شرایین می شود .

این پژوهشگر عربستانی تاکید کرد : نتایج اولیه مطالعات نشان می دهد ترکیب اسیدهای آمینه در شیر شتر مشابه ترکیب هورمن انسولین می باشد و بر همین اساس میزان چربی گوشت شتر تنها ۱ الی ۲ درصد است.

شیر تازه شتر هم اکنون در سوپر مارکت های دوبی نیز وجود دارد ولی برای اولین بار است که شکلات مخصوصی از این شیر تهیه می شود.
این نوع شکلات ابتدا در کشورهای حوزه خلیج فارس عرضه خواهد شد ولی بعدا در بازارهای اروپا و آمریکا نیز به فروش گذاشته خواهد شد.

سخنگوی بنیاد تغذیه بریتانیا نیز در تعرف و تمجید از شیر شتر می گوید: شیر شتر می تواند افزوده مفیدی برای رژیم های غذایی باشد چرا که دارای کلسیم و ویتامن ب است و از چربی کمتری نسبت به شیر معمولی گاو برخوردار است.

نظر بدهید