طلای سبز | شیر و دوغ شتر ساربونا ,شیر شتر, دوغ شتر, چای به
1

اهمیت دوغ شتر, نوشیدنی مفید مناطق بیابانی

همانطور که میدانیم, یکی از اقلیم های آب و هوایی, بیابانی و گرمسیری است که با توجه به این خصیصه, پوشش مناسب گیاهی, حیوانات سازگار با این مناطق که قادر به ادامه حیات باشند وجود دارد.

به عنوان کسی که در این باره جستجو میکرد, برایم جالب بدونم با توجه به آب و هوای بیابانی و گرمسیری این مناطق, چطور مردمان این نواحی از سلامت نسبی, ویتامین های کافی برای بدن و مواد معدنی برخوردار هستند.

طی تحقیقاتی که از آب و هوا و فرهنگ غذایی این مناطق به دست آوردیم, متوجه شدیم که یکی از این علل سلامتی این مردم, استفاده از شیر شتر و دوغ شتر و روغن کنجد است که مصرف بالایی در این منطقه دارد.

شیر و دوغ شتر

شتر یکی از حیوانات اهلی سازگار با این آب و هواست که دارای شیر بسیار مغذی است. که قاعدتا از شیر شتر در تهیه دوغ شتر و پنیر, کره و سایر فراورده ها استفاده میشود.

تغذیه این شترها از بوته ها و خارهای بیابان است که بعد از اینکه شیر شتر را گرفتند طی مراحلی آن را می ترشانند و آن را به دوغ شتر تبدیل می کنند.

یکی از کشورهایی که دارای این اقلیم آب وهوایی است, کشور ترکمنستان است که در شمال ایران واقع است. ترکمن ها از دوغ شتر به عنوان یکی از بهترین نوشابه های خود یاد میکنند و در زبان خود به دوغ شتر, دویه چال میگویند.

دوغ شتر

اعتقاد ترکمن ها به دوغ و شیر شتر به آن حد است که در افسانه های خود آن را به عنوان نمادی از سلامتی دارند. شیر شتر طبعی گرم دارد و مناسب برای افرادی است که شیر گاو برای آنها سازگار نیست.

ترکمن ها در صحرا به نگهداری و پرورش شتر به روش سنتی می پردازند, آنها را به سطح مراتع برده و رها میکنند,  و هدف از پرورش آنها هم بیشتر تولید شیر و گوشت است.

شیر و دوغ شتر

جالبه بدونید از عوامل دیگه ای که در سلامت مردمان این منطقه نقش دارد روغن کنجد است که دارای خواص بیشماری است و در پلوی معروف ترکمنی که عمدتا با کشمش و روغن کنجد و گوشت قیمه ای پخت میشود, استفاده میگردد.

 

نظر بدهید