طلای سبز | شیر و دوغ شتر ساربونا ,شیر شتر, دوغ شتر, چای به
1

روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه

به مناسبت روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه
همه ما آگاهیم که علم از ابتدای پیدایش زندگی انسانها تا به امروز چه خدمات شایانی به کیفیت و رشد زندگی ما کرده است.
اما گاهاً نیز میدانیم که از علم استفاده ابزاری شده و در جهت به خطر انداختن زندگی انسانها و حتی موجودات زمین استفاده شده است و واقعه ترسناک زمانی است که علم به دست افراد و قدرتهای بی اخلاق بیفتد که در آنصورت پیش بینی وقایع پس از آن سخت نیست.
از سال ۲۰۰۲ , ۱۰ نوامبر را روز جهانی علم نامگذاری کردند و در آن علم را در جهت خدمت به صلح و توسعه معرفی کردند.
صلح در واقع, چیزی فراتر از نبود جنگ بین دولت هاست. به قول دالایی لاما صلح ابتدا از درون افراد شکل میگیرد و نهایتا منجر به صلح و آرامش بیرونی میشود. به عقیده او, بدون توجه به گسترش صلح و آرامش در درون, نمیتوان به صلح جهانی دست یافت.
ما امروز در عصر اینترنت و سرعت زندگی میکنیم و همه ما با یک زبان مشترک کامپیوتر با هم در گفتگو و تماس هستیم. پر واضح است که دیگه چیزی به نام کشور من, کشور تو فقط معنی فیزیکی داره و عملاً ما در دنیای بزرگتر و واحدتری زندگی میکنیم. در نتیجه برای بقا در این جامعه واحد منافعمان وابسته به منافع دیگری میشه, شاید این جمله حضرت علی در این زمان خودشو بیشتر نشان میدهد که “آنچه را برای خود نمیپسندی, برای دیگران هم نپسند.” و این چنین صلح را ترویج میدهیم. واضح است که وظیفه و مسوولیت بزرگ ما در این زمان, اول صلح درونی و آشتی با خود و طبیعتمون هست و سپس صلح جهانی.
صلح درونی و آشتی با خود, شامل همه موارد معنوی و مادی است. با کمی توجه به معنویت از دست رفته و نتایج حاصل از آن, مانند استرس, بیقراری, بیماری و … به خوبی متوجه میشیم که سبک زندگیمان در جهت نادرستی شکل گرفته و با کوچکترین فشاری دچار استرس, عصبانیت, رفتارهای بی منطق, تصمیم های احساسی نادرست, تغذیه ناسلامت و …در نتیجه دارای جسمی بیمار و روحی خسته میشویم و چون تعادل را از دست داده ایم با نقش کوچک خود در اتفاقات بزرگ اجتماعی تاثیر گذاشته و ناخودآگاه در رخ دادن اتفاقات سهیم میشویم.
بنابرین به عنوان یک عضو کوچک در این اجتماع وظیفه خود میدانیم که کمبود صلح و آرامش درونی افراد رو یادآوری کنیم و بهم کمک کنیم تا در وهله اول یک فرد سالم و در وهله بعدی یک جامعه سلامت داشته باشیم.
شاید موارد زیر کمکی در تغییر سبک زندگی مان باشد:
۱- توجه به روح مانند نماز یا مراقبه و مدیتیشن
۲- انجام نیم ساعت حرکات ورزشی در روز, یا حتی یوگا
۳- نوشیدن آب و آب میوه
۴- تغذیه سلامت (استفاده ازمیوه و سبزیجات ارگانیک و مواد غذایی سلامت)
۵- تفریحات سالم و سلامت (ترک سیگار و الکل)
۶- محدود کردن استفاده از موبایل و کامپیوتر و …و در عوض توجه بیشتر به اطراف و اطرافیان خود
۷- و نهایتا خواب کافی داشتن

سلامتی

توصیه سلامتی: با طبیعت و درون خود صلح و  آشتی کنید.

برای پیوستن به دوستداران طلای سبز در اینستاگرام به صفحه ما مراجعه کنید.
instagram.com/talayesabzco

تلفن دفتر مرکزی: ۰۲۱۶۶۰۰۹۰۱۸
بازاریابی و فروش: ۰۲۱۷۷۶۳۲۸۱۷
مدیریت: ۰۹۱۲۲۲۵۰۱۸۴

روز جهانی علم با هدف گسترش صلح

نظر بدهید