طلای سبز | شیر و دوغ شتر ساربونا ,شیر شتر, دوغ شتر, چای به
1

پادتن موجود درشیر شتر

دیروز از شدت آلرژی و عطسه کلافه شده بودم که دوستم گفت برای رفع آلرژی دوغ شتر بخور . دیدم خیلی خاصیت داره گفتم شما هم استفاده کنید ازش.
پادتن موجود درشیر شتر ممکن است برای غلبه برخی ازبیماری ها مفید باشد . بیماری های نظیرسرطان ، آلزایمر ، هپاتیت ب ، ازاین جمله اند . درهمین حال تحقیقات برای یافتن نقش آن در کاهش تاثیر دیابت و بیماری های قلبی نیزادامه دارد ، همچنین این شیر به علت داشتن لاکتوز برای افرادی که حساسیت دارند گزینه مناسبی است شیرشترغنی از ویتامین B وC است و یتامین C آن ۵ برابر و آهن آن نیز۱۰ برابر شیر گاو است و انسولین آن نیز بیشتر است وغالبا برای مداوای بیماران مبتلا به دیابت آن نیزاستفاده می شود .
لیپیدهای شیرشترنسبت به شیرسایرحیوانات میزان ضد میکروبی آن بیشتراست ، انتی اکسیدان قویتری دارد و این شیرخاصیت دارویی داشته وغذا نیزمحسوب می شود .
شیر شتر نسبت به شیرگاو چهاربرابرسدیم سه برابرکلسیم ومنیزیم ومقدار بیشتری اسیدهای چرب غیراشباع ، پروتئین، کلراد اسید فلوریک بوده وسر شیر آن سرشارازآنت بی بادی ها وترکیبات ضدسرطانی است.
وی گفت : چربی ولاکتوز آن نسبت به شیر گاو کمتر و انسولین آن بیشتراست و همین ویژگی موجب شده گزینه های مناسبی برای افراد دیابتی ، رژیمی ، و حساس به لاکتوز باشد.
دوغ شتربرای درمان :آب آوردگی مفاصل، یرقان ، بیماری های طحال ، سل ، ترمیم زخم ها ، تنگی نفس یا آسم ، کم خونی بواسیر بسیارمفید است و دارای خاصیت لاغرکنندگی بوده و یک غذای رژیمی است.
وی خاطرنشان کرد:تحقیقات نشان داده است که پادتن های موجود در شیرشتر برای غلبه بربیماری هایی نظیرسرطان ، ایدز ، آلزایمر و هپاتیت سی مفید است .

نظر بدهید